howto  ::   download  ::   obudowa strona główna :: kontakt     
     
OvisLink Airlive WMU-6500FS

Oczywiście ściąga pliki - filmy i inne torrentowe atrakcje. W bardzo szerokiej ofercie najrozmaitszych urządzeń WiFi, niemal bliĄniaczo podobnych do siebie, od czasu do czasu pojawiają się prawdziwe perełki. WyobraĄcie sobie router - punkt dostępowy, wyposażony w dowolnej wielkości dysk twardy, który nie tylko pełni funkcje dysku sieciowego, ale także, a może przede wszystkim - potrafi samodzielnie, bez wsparcia komputera, pracowicie ściągać pliki przez HTTP, FTP a także (raczej przede wszystkim) z sieci BitTorrent. Robi to po cichutku, uwalniając nas od szumiącego po nocach komputera!

Z zewnątrz dość ładnie


W pozycji stojącej, na podstawce, urządzenie nie odbiega estetyką od innych udanych konstrukcji AP – aluminiowa obudowa, zamknięta czarnymi panelami z dość przyzwoitego tworzywa, robi bardzo dobre wrażenie.

Położone poziomo wygląda już niestety nieco gorzej – tutaj rzucają się w oczy jego wymiary, szczególnie grubość. No ale czemu się dziwić...

... skoro urządzenie musi zmieścić wewnątrz 3,5-calowy dysk, o czym zresztą samo informuje napisem na bocznej ściance.

Na przednim panelu znajdujemy aż osiem sygnalizacyjnych diod LED oraz trójfunkcyjny przycisk Shutdown – Backup – Reset. Panel tylny przynosi niespodzianki – widzimy na nim dwa gniazda USB 2.0, gniazdo i wyłącznik zasilania oraz tylko jedno gniazdo Ethernet. A już zdążyliśmy przywyknąć do tego, że większość AP ma wbudowany czteroportowy przełącznik Ethernet! Nie należy natomiast zrażać się otworami, przeznaczonymi do wentylatora - wewnątrz żadnego wentylatora nie ma i, co najważniejsze, nie jest on potrzebny.

Według firmowego opisu urządzenie chlubi się całą masą zalet, jeśli chodzi o parametry techniczne. Oto ich zestawienie, raczej dla laika:

 • Mieści standardowy dysk Serial ATA lub PATA (IDE).
 • Umożliwia przechowywanie i współdzielenie plików w systemach Windows, Linux (przez Sambę) i Mac OS.
 • Jest zgodne z systemem backupu danych w Windows.
 • Obsługuje formaty FAT, FAT32 i Ext2, może czytać z formatu NTFS.
 • Umożliwia ograniczenia dostępu do przechowywanych plików.
 • Ma zegar czasu rzeczywistego (RTC), synchronizowany z zegarem PC.
 • Łatwa obsługa przez przeglądarkę internetową, możliwość wymiany firmware.
 • Obsługuje uśpienie HDD, gdy przez dłuższy czas nie są wykonywane operacje dyskowe.
 • Ma wbudowany serwer FTP.
 • Pliki AV są obsługiwane za pośrednictwem UPnP (Universal Plug and Play).
 • Możliwość konfiguracji kolejności i pór .
 • Aluminiowa obudowa, zapewniająca niezłe chłodzenie

Ciekawe, że nie ma ani słówka na temat BitTorrent.

Innych specyfikacji nie warto przytaczać, wynika z nich, że urządzenie jest "zgodne ze wszystkim i na wszystkie sposoby". Warto jednak zauważyć, że producent wcale się nie chwali techniką MIMO, zaimplementowaną w użytej karcie WiFi. Oficjalnie jest to 802.11g, w praktyce zaś karta, współpracując z AP MIMO, jest w stanie przekroczyć 54 Mbit/s.
Treść i zdjęcia pochodzą z serwisu PcLab.pl - Artykuł Ryszara Sobkowskiego

1 2 3 4 5 6

     Copyright © '08-'22 Ignas.
     All rights reserved.